Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Zamanın ilerlemesine (yaşlanma) bağlı ve aşırı kilo alıp verme sonucuna yüz derisinde gevşeklik ve sarkmalar meydana gelebilir.

Bu gevşeklik ve sarkıklıkların miktarına bağlı olarak yüz germe ameliyatı veya ip asma (Silhouette Soft) ile düzeltilebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genel anestezi ile, iple asma lokal anestezi ile yapılır.

Yüz germe ameliyatı ortalama 3 saat, İple asma 1,5 saat sürmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrası kulak önü ve arkasında iz bulunmaktadır. Bu iz ilk aylarda kızarık olur, 1 yıl civarında beyazlayarak belli belirsiz bir hal alabilir. Ameliyat öncesi kan tahlilleri ve anestezi konsültasyonunuz yapılır. Ameliyatla ilgili olarak aklınıza gelen tüm soruları doktorunuza sormalısınız.

Yüz germe ameliyatı sonrası 1 gece hastanede misafir etmekteyiz. Ertesi gün direnler çekildikten sonra taburcu edilebilirsiniz. 7-10 gün kadar yüzünde şişlik ve morluklar olabilir. 10 gün süre ile yüz maskesi takmanız gerekmektedir.
Taburcu olurken doktorunuz size gerekli ilaçları yazacaktır. İple asmada işlemden 1-2 saat sonra evinize gidebilirsiniz. 5-7 gün kadar şişlik ve morluk olabilir.