Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Safir Perkutan Saç Ekimi

Safir Perkutan Saç Ekimi

Safir Perkutan tekniği ile saç ekimi, günümüzde uygulanan en başarılı saç ekimi tekniğidir.  Bu teknikle sadece saç ekimi değil, sakal, kaş, bıyık gibi ekim işlemleri de gerçekleştirilebilir. Tıraşsız saç ekimi ve ağrısız saç ekimi yaptırmak isteyenler için başarılı bir yöntem olan safir perkutan tekniği ile, hastalar diledikleri saç yapısına kavuşabilmektedirler.

Safir Perkutan Tekniği

Safir perkutan tekniği ile saç ekimi yaptırmak, saç dökülmesiyle birlikte ortaya çıkan özgüven eksikliğini gidermektedir. Peki, safir perkutan tekniği nedir? Ekim işleminde, hastanın donör bölgesinden (donör bölge olarak genellikle ense bölgesi seçilir) greftler alınır. Greft yani içerisinde 2-5 adet saç kökü bulunduran saç kökleri, mikromotorlar yardımıyla alınmaktadır. Bu operasyon esnasında kullanılan mikromotorlar, köklerin hiçbir zarara uğramadan alınması sağlarlar. Greftler, bütünlüğünü koruyarak alınırlar. Kanal açma işleminde ise, safir perkütan yöntemi için özel olan işlem yapılır.

Safir FUE ile Safir Perkutan Tekniği Arasındaki Fark

Safir FUE ile safir perkütan tekniği arasındaki fark, kanal açma esnasında uygulanan işlemlerdir. Kanal açma dışındaki süreçler birebir aynıdır. FUE tekniğinde kanal açma işlemi yapılırken, kanalların düz olması sağlanır. Safir perkütan tekniğinde ise, kanallar yuvarlak olarak açılır.

Kanalların yuvarlak olması, çeşitli avantajlar sağlar. Ekim esnasında kıl köklerine yön vermek, yuvarlak kanallar sayesinde çok daha kolay ve garanti olur. Kanalların hangi şekilde olacağını, kullanılan bıçağın şekli belirler. Safir FUE tekniğinde kullanılan bıçaklar, yatay ve dikey kanallar açmaya müsaittir. Safir perkutan tekniğinde kullanılan bıçak ise, üçgenimsi bir yapıya sahiptir ve kanalları yuvarlak açar.