Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Pellevé – Yüz Ütüleme

Pellevé – Yüz Ütüleme

Kırışıklıklardan neştersiz ya da iğnesiz kurtulmak mümkün mü? 45 dakika içinde yapılan yüz ütüsü çok etkilidir ve kişi hemen yaşantısına dönebilir.  Botoks yaptırıp istedikleri sonucu alamayanlar değişik yöntemler arayışında. Her geçen gün de estetikle ilgili yeni teknikler çıkıyor. Yüze iğne batırılmadan, cildin kendi kendini onarmasını sağlayacak; üstelik aynı botokstaki gibi öğle tatilinde bile uygulanabilecek bir yöntem var mı? Yüz ütüsü olarak da bilinen Pelleve; 45 dakikada uygulanan ve hemen etkisini gösteren bir yöntem olduğu için tüm dünyada yayılıyor. Yorgun yüzleri bir anda gençleştiriyor ama etkisi bir hafta sürüyor.

Pelleve ile İlgili Sık Sorulan Sorular

cildi nasıl yeniler?

Pelleve, sürekli radyofrekans akımı sağlayan bir yöntem. Deriye uygulandığında, yağlı dokuya kadar inen radyofrekans enerjisi ile deri ısıtılır. Bu ısınmaya yanıt olarak derinin destek dokusundaki gevşemiş olan kolajen proteinleri büzüşür. Büzüşme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır.

Hangi bölgelerde etkilidir?

“Göz çevresinde etkilidir.” En çok uygulama yapılan bölgeler yüz ve göz çevresidir. Bunun yanında çene altı, boyun, el sırtı gibi bölgelerde çok etkili bir tedavidir.

Pelleve hangi yaş grubunda etkilidir?

En iyi etkiyi 35-50 yaş arası vakalarda alıyoruz.

Etkisi ne kadar sürüyor?

Birincil etki, uygulamadan hemen sonra görülür. Deri gergin, hafif pembe tonda daha gergin ve daha canlıdır. Bu etki bir hafta kadar sürer. Asıl etkiyi ise ikinci aydan başlayarak artan bir şekilde altı ayın sonunda görebiliyoruz. Zamanla kademeli bir düzelme oluşuyor. Elde edilen iyiliğin ortalama bir yıl süreyle kalıcılığı vardır.

Botoks ve dolgu kadar etkili mi?

Bu yöntem, diğer estetik uygulamalarla kombine edilebilir. Mimik çizgilerin fazlalığı halinde botoksla birlikte uygulanabilir. Gıdısında yağ fazlalığı olanlarda ise lazer lipoliz ile kombine edilebilir.

Herhangi bir riski var mı?

Kurallarına uygun kullanıldığı takdirde hiçbir riski yok. İşlem sonrası yarım saat içinde düzelen kızarıklık dışında, deride görülebilir bir sorun oluşmaz. Yazında da uygulanabilir. Lazerde görülebilen lekelenme gibi sorunlar olmaz. Kanser hastalarına uygulanmaz.

Neden doktorların uygulaması gerekir?

Çünkü tıbbi bir uygulama. Diğer tıbbi tedavilerde olduğu gibi yöntemin derideki etkilerini bilen hekimlerce uygulanması esastır.

FDA onaylı mı?

Yaşla birlikte derinin gerginliği azaldığı için aşağı doğru çizgiler oluşur ve yorgun bir görünüm ortaya çıkar.  Pelleve, bu yorgun görünümün ve kırışıklıkların tedavisinde etkili yeni bir teknolojidir.  FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bu amaçla kullanımı 2009′da onaylandı.

1 Seans kaç dakka sürer?

Seans süresi,  uygulama bölgesine bağlı olarak 20 ile 45 dakika arasında değişir.  Seans sayısı, başlangıç durumuna göre değişebilmekle birlikte uygun aralıklarla üçtür.  Erkekler için bu sayı daha fazla olabilir.

İşlem sonrası ağrı hissedilir mi?

Ütü olarak da tanımlanan Pelleve; diğer cilt gerginleştirme yöntemlerinden farklı olarak ağrısız ve anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır.  Yüzeyde hasar yaratmadığı için hemen gündelik hayata devam edilebilir.  Koyu tenlilerde de kullanılabilen ekonomik bir işlemdir.

İşlem sonrası uyarılar nelerdir?

Pelleve uygulaması,  deri yüzeyinde herhangi bir hasar yaratmadığı için tedavi sonrası kremlerle özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaz.  Pelleve’nin etkisi çoğunlukla hemen başlar ancak yeni oluşan kolajenin etkisini görmek için 2 seans beklemek gerekir. Sigara içenlerde etkisi kısa sürebilir.