Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı, ip yöntemi ile yüz germe işlemidir. Ameliyatsız olarak, cildin daha genç ve dinamik görünmesini sağlamak amacı ile yapılan estetik bir işlemdir. Örümcek ağı estetiği, uygulandığı dokuyu yeniler ve sıkılaştırır. Uygulandığı bölgeyi arzu edilen yeni formuna sokar ve bölgenin cildine dirilik kazandırır.

Örümcek Ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmediği için ipin etkisinin kaybolması, kısa süre sonra cildin yeniden düşmesi ihtimali de yoktur. Bu teknikte aynı anda onlarca ip ince ince birbirine işlenerek cilt altında özel bir ağ meydana getiriliyor ve bu ağ sayesinde de cildin daha sıkı ve diri görünmesi sağlanıyor.

Örümcek Ağı tekniğinin başarıyla kullanılabildiği bölgelerden bazıları şunlar:

  • Yüzde ağız kenarı, çene hattı, burun kenarı ve boyundaki sarkmalar
  • Yüzdeki kırışıklıklar ve çukurlar
  • Kollardaki sarkma, iç bacaklardaki gevşeklik, memede doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği, karında doğumdan sonra oluşan gevşeklik ve sarkmalar.

Örümcek Ağı işlemi genel anestezi gerektirmemekle beraber, uygulama öncesi iğnelerin uygulanacağı bölgeye topikal ya lokal anestezi yapılarak hastanın acı hissi duymaması sağlanır. Hasta, uygulama tamamlandıktan sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir. Bir başka avantajı 2 sene sonuçları korumasıdır. 1 seneye kadar artan en azından 2 sene süren bir etkiye sahiptir.