Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle siğil tedavisi diğer tedeviye dirençli ve tedavisi zor bölgelerdeki siğiller için en uygun bir tedavi seçeneğidir. Siğiller derin üstünde yada mukozaya yerleşen insan papilloma virüsü / HPV olarak da bilinen bir virüse ait enfeksiyondur. Cidin herhangi bir yerinde görülebilen bu virüs daha çok çocuk yaşlarda görülmekle birlikte her yaşta kişide görülebilir.

Siğil tedavisine lazer Nasıl etki eder?

Laser ışığı siğil zeminindeki damarları ısıtarak tahrip eder ve beslenmesini bozar. Bu durumda siğil yok olur. Isı etkisi ile siğile neden olan mikroplar da tahrip edilir.

İşlem nasıl yapılır?

Siğilin olduğu bölgede deri aşırı kalın ise inceltilir ve Niasin içeren bir jel uygulanarak beklenir. Niasin sürüldüğü bölgedeki damarları genişletici etkiye sahiptir. Bu sayede damarları genişleyen siğil bölgesinde uygulanan laser tedavisi ile daha fazla damar tedavi edilmiş olur.

Sonuçlar

Siğiller deriden kabarık, morumsu kahverengi bir hal alır. 15-20 gün içinde kabuk soyulur ve pembe sağlıklı bir deri belirir. Uygulama alanı geniş ve kalın deri bölgelerinde (topuk, el ayası, tırnak katlantısı) tekrar seans gerekebilir.