Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Gözler yüzümüzün en anlamlı parçasıdır. Kaşlar gözlerle beraber bütünlük oluşturan bu estetik ünitenin önemli bir parçasıdır. Gülüşümüzü, mutluluğumuzu, hüznümüzü, kızgınlığımızı ve daha birçok duyguyu yansıtmamızı sağlayan bu önemli yapılar yıllar içerisinde deforme olabilir. Bununla birlikte ailesel kaş-göz arası mesafe dar olabilir, kaş laterali daha düşük yerleşimli olabilir. İdeal kaş şekli modanın etkilerinden oldukça fazla etkilenmekte ve her dönemde beğenilen şekil değişmektedir. Fakat kesin olan bir şey vardır ki kaş lateralinin medialinden daha yukarıda olması kişiye daha ferah ve aydınlık bir görünüm sağlamaktadır. Kavisli ya da düz kaş şekline günün trendlerine göre hasta ile karşılıklı konuşularak karar verilir.

Kaşlardaki değişim kadınlarda da, erkeklerde de görüldüğünden ameliyat cinsiyet gözetilmeksizin herkese uygulanabilir.

Kaş kaldırma işlemi iplikler ile yapılan bir yöntemdir (Thread lift). Bu yöntemle kaşlar ve alın derisi bir miktar kaldırılır. Amaç yapısal olarak veya zamanla aşağı sarkmış olan kaşların ipliklerle yukarıya kaldırılarak gözlerin üzerindeki bölgenin daha canlı bir görünüm kazanmasıdır. İşlemden sonra daha genç ve dinç görünebilirsiniz. Öz güveniniz artar.

Kaş kaldırma işlemi 1-2 saat kadar sürer. Lokal anestezi ile yapılırsa işlemden 2-3 saat sonra evinize gidebilirsiniz. İşlem yapılan bölgede uyuşukluk, şişme ve morarma olabilir bunlar geçicidir. Şişme ve morarmanın az olması için işlem sonrası buz uygulamanız gerekecektir. Normal yaşantınıza bir hafta sonra dönebilirsiniz. 3. günden sonra banyo yapabilirsiniz.

KAŞ KALDIRMA Estetiği ile ilgili doktoruma hangi soruları sormalıyım?

  • işlemi ne zaman Yaptırmalıyım ve etkisi ne kadar sürecek?
  • etkileri fark edilebilir mi?
  • riskleri nelerdir?
  • süreci nasıldır?
  • izleyeceğiniz adımları açıklayabilir misiniz?
  • ideal bir aday mıyım?
  • İşlemden önce nelere dikkat etmeliyim?