Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Fransız Askısı

Fransız Askısı
(Ameliyatsız İple Yüz Germe)

Fransız Askısı İple yüz germe, cerrahi iple yüz germe olarak da isimlendirilen yöntem yüz ve boyun için cerrahi olmayan deriyi gerici bir alternatif tekniktir. Yüz ve boyunda yaşlanmaya bağlı deri ve deri altı dokulardaki sarkmayı düzeltmek için özel geliştirilmiş cerrahi eriyebilen dikiş iplerinden geliştirilen Thread lift tekniği olarak da isimlendirilen bu yöntem hekimlerin derideki yumuşak doku sarkmalarını düzeltmek amacıyla yüz germe tekniklerine göre daha basit, uygulaması kolay, güvenli ve etkili bir yöntem arayışları sonucu son birkaç yılda geliştirilmiştir.

Deri altındaki yağlı doku ve kas sitemi içerisine özel bir teknikle yerleştirilen tek fibrilli, cerrahi dikişlerde kullanılan PDO iplikler 90-120 günde kendiliğinden erirler. Fakat, erirken deri altı dokuları uyararak yeniden yapılanma ve şekilsel düzelmeyi uyarırlar. Bu uyarıya yanıt bir ay ile altı ay arasında oluşmaktadır. Bu nedenle hızlı yanıt görülmeyebilir. Genellikle değerlendirme işlemden hemen sonra, ertesi gün, birinci- ikinci hafta haftada bir ve üçüncü ayda yapılmaktadır. Kontroller sırasında uygulama bölgesi fotoğraflanarak belgelenmektedir.. Eksik görülen alanlara yeniden uygulama yapılabilir.

Fransız Askısı Tekniğinin deri altı dokularda gerginleştirici etkisi bulunmaktadır. Fakat deri yüzeyi için diğer anti ageing tekniklerle (botuinum toksin, dolgu, mezoterapi uygulamaları, lazer, IPL tedavileri, profesyonel cilt bakımı vs. gibi) birlikte uygulanması ile derideki ince kırışıklıklar, lekeler, ve diğer sorunlar giderilebilir. Yani fransız askısı diğer tedavi seçenekleri ile birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar elde edilebilir. Fransız askısı, yüz ve boyun germe dışında kol derisindeki sarkmaları gidermek içinde kullanılmaktadır. Fransız askısı iple yüz germe işlemi yapılacak uygulamaya göre 40-120 dakika gibi bir sürede bölgesel uyuşturma veya kısa süreli uyutma teknikleri ile uygulanmaktadır.