Çalışma Saatleri: 09.00-18.00 Pzt-Cmt
Bize Ulaşın 444 54 30

Ultracel Ameliyatsız Yüz Germe

Ultracel – Ultrason HIFU Tedavİsi İle Ameliyatsız Yüz Germe

Ultracel ses dalgaları kullanarak cilt altı dokularda kolajen üretimini tetikleyen, bu sayede deride sıkılaşma ve gerilme yaratan bir tedavi tekniğidir. Enerji olarak ultrason yani kulağımızın duyamayacağı kadar yüksek bir ses enerjisi kullanır.

Sık Sorulan Sorular

Ultracel® nasıl etki eder?

Ultracel tarafından üretilen ses dalgaları deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt katmanları, deri altı yağ ve SMAS olarak isimlendirilen zarsı kas katmanında odaksal olarak yoğunlaştırılır ve ısı hasarı elde edilir. Bu tedavideki mekanizmayı bir başka anlatım şekli de güneşe tutulan beyaz kağıt yanmaz iken önüne konulan büyüteç ile güneş enerjisinin kağıdı yakabilecek şekilde odaklanmasında oluşan etkiye benzer bir durum elde edilir. Oluşan ısı hasarı ile SMAS ta gerginleşme, yağ dokuda inceltici etki ve deride yeniden yapılanan kollajen katmanı ile daha gergin bir deri elde edilir.

Ultracel® ile hangi bölgelere tedavi uygulanır?

Yüzde deri gevşemesi olan çene hattı, çene altı boyun bölgesinde sarkma varsa, yine kaşlarda düşme oluştuysa alın ve göz çevresine uygulanır. Boyun ve dekolte bölgesine de uygulanır.

Ultracel ile cilt gençleştirme tedavisi nasıl yapılır?

Derinin 4.5 ve 3 mm altında odaksal yoğunlaştırılmış ultrason etkisi ile cilt altı dokuları ısıtır ve deri altında toparlanma ve yeni kollajen doku oluşturmayı hedefler. Uygulama sırasında deri yüzeyi etkilenmez (sadece geçici bir kızarıklık oluşur). Bu nedenle günlük hayatı etkilemez. İşlem sonrası bir gün güneşlenmeme yeterlidir.

Ultracel hangi durumlarda uygulanır?

 • Yüz hacmini küçültme, (Yanak dolgunluğunu azaltma, kare yüzden oval yüze geçiş için uygulanabiliyor.)
 • Yüz V hattında bozulma olan vakalar,
 • Çene bölgesinde gevşeme sarkma olan vakalar,
 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeklik sarkma,
 • Yanaklardaki sarkmayı düzeltme,
 • Üst göz kapağında sarkma kaş düşüklüğü olan vakalar,
 • Burun dudak (Nasolabial katlantı) katlantısını düzeltme,
 • Gözaltı torbalanmaları,
 • Göz evresi kırışıklıklar,
 • Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkma tedavilerinde kullanılır.
  Ultracel otuz yaş üzeri erkek ve kadınlar için önerilen bir tedavi tekniğidir.

Uygulama sonrası beklenen değişiklikler nelerdir?

Ultracel uygulaması sonrası hemen bir değişiklik başlasa da nihai değişiklikler 90 gün içerisinde belirecektir. Kaş kaldırma amaçlı yapılan uygulamalarda uygulamadan hemen sonra başlayan düzelme göz çevresindeki gevşek, sarkık derinin daha gergin hal almasına da olumlu etki eder.

Ultracel uygulaması ağrılı mıdır?

Genellikle derin dokuda çok hafif bir ağrı duyulabilir. Herhangi bir uyuşturma yapılmadan uygulanır.

Güvenilir bir uygulama mıdır?

Ultrason enerjisi gerek tanı gerekse tedavi amacıyla yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Bu süreç içerisinde dokularda olumsuz bir değişikliğe yol açmamış güvenilir bir tedavi yöntemidir.