Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer cilt gençleştirmede güvenilir ve kısa süreli işgücü kaybına neden olan uygulamalardır. Deri yüzeyinin en fazla %20'sini etkileyen, geri kalanını sağlıklı bırakan fraksiyonel laser uygulamaları sayesinde birkaç gün içinde normal hayata dönülmektedir. Fraksiyonel laser açık tenliler yanında en koyu tende dahi güvenle uygulanabilir bir lazer peeling yöntemidir.

Sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan en etkili çözümlerden biri Karbondioksit Fraksiyonel Lazer’dir. Aynı şekilde cilt çatlakları ve ciltteki kırışıklıkların kozmetik açıdan düzeltilmesinde ve cildin yenilenmesinde bu yöntem kullanılmaktadır.

İşlem 20-60 dakika arasında tamamlanır. Fakat işlemden sonra yaklaşık bir saat derinin yatıştırılması için uygulama yapılır. Yani işlem için ortalama iki saatlik bir zaman ayrılması gerekir.

Fraksiyonel Lazer Hangi Sorunlarda Uygulanır?

Sonuçlar

Uygulamadan sonra deri kızartılı ve şişkindir. Şişkinlik 24-48 saatte geriler. Kızarıklık da benzer bir süreçte solar. Kızarıklığı takiben 3-6 gün sonrasında deri soyulur. İlk elde edilen etki deride yumuşak, daha pürüzsüz bir görünümdür. Fakat asıl sonuç tekrarlana seanslardan sonra 4-6 ay içerisinde oturur. Derinin kollajen üretimi için zamana ihtiyacı vardır.

Uzmana Soru Sorun