Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Deri destek dokusunun %90′ını su oluşturur. Doku içinde suyu tutan ana madde bir şeker türevi olan Hyaluronik asittir. Yani hyaluronik aside doku şekeri demek mümkündür. Yaşlanan deride hyaluronik asit miktarı azalır. Bunun sonucu olarak derinin su tutma kabiliyeti de düşer. Sonuç olarak deride kırışıklıklar belirir. Aslında derinin yaşlanması kuruma ile birebir ilişkilidir.

Hyaluronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) hyaluronik asit insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlaması nedeniyledir.

Dolgu Maddesi Enjeksiyonlarının Kullanıldığı Alanlar

Uygulama

Uygulamalar krem anestezi ile yapılmaktadır. Sadece dudak uygulamalarında blok anestezi uygulanmaktadır. Dudak uygulamalarından sonra 24 saat süren bir şişme olmaktadır. Diğer bölgelerde uygulama sonrası gelişen kızartı ve şişlik 1-2 saatte düzelir.

Uzmana Soru Sorun