Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

Sivilce İzleri Tedavisinde Intracel® (Fraksiyonel Radyofrekanslı Altın İğne) Tedavisi

Sivilce izleri akne sorununun iltihabi (kızartılı) olması halinde sorunun şiddetine göre deride iyileşme sonrası oluşan durumdur. İltihabi evrede kullanılan ilaçlara rağmen az veya çok iz kalmaktadır. Bu izlerin tedavisinde son iki yıldır lazer tedavilerinden daha çok altın iğne (Intracel®) tedavisini kullandığımızı söyleyebilirim.

Bu yönelimimizde;

Intracel® işlemi ağrılıdır. Bu nedenle krem anestezi, hatta bazı vakalarda blok anestezi ile uygulamak gerekebilir. Uygulama sonrası tedavi alanında kızarıklık ve şişkinlik gelişir. Şişkinlik 1 saatte, kızarıklık ise 2-3 gün içerisinde düzelir. Bu süreçte kapatıcı ürünler ve güneş koruyucular yeterli olur.

Yara İzlerinin Tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekanslı Altın İğne (Intracel®) Tedavisi

Yara izlerinin tedavisinde diğer bir çok seçenek bulunuz. Fakat özellikle çöküntülü akne izlerinin tedavisinde altın iğne uygulaması bize avantajlar sağlıyor. Dokudaki çöküntü fraksiyonel radyofrekanslı altın iğneleme sistemi ile istenen derinlikte bir enerji verilmesi ve uyarılmaya ikincil deri altı dokularda uyarılmaya ikincil dokunun dolması ile düzelme elde edilir.

Ortalama 3-4 seans uygulama yapıldıktan sonra 6 ay beklenir ve gerekirse ek seanslar yapılabilir. En önemli avantajı lekelenme, soyulma gibi lazerlerde görülebilen olumsuzlukların yaşanmamasıdır.

Altın Ütü (Pelleve®) Tedavisi

İğnesiz ve deride iz bırakmadan, ısıtarak derinin gerginleşmesini ve varsa kırışıklığını azaltma veya yok etmeye yarayan girişimsel olmayan bir enerji tabanlı tedavi yöntemidir. Kliniğimizde 2011 yılından beri başarıyla uygulanan Pelleve tedavisini;

Başlıca avantajları;

Etki mekanizması deri yüzeyinde herhangi bir tahribat yapmadan alt deri ve destek dokunun kademeli olarak ısıtılmasıyla deri altı dokularda gerginleşme ve yeni oluşan kollajen destek dokusuyla kırışıklıkları azalmış bir deri oluşmasıdır. Tedavi aylık aralarla 3 seans olarak uygulanır. Tedavinin senede 1 yada 2 seans tekrarlanarak Pelleve ile elde edilen iyilik hali devam ettirilir.

Uzmana Soru Sorun