miraDry Koltuk Altı Terleme Tedavisi

miraDry Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Koltuk altı Terini TEK Seansta Sonsuza Dek Yok Eden Sistem; miraDry Elit’te

Miramar Laboratuarları tarafından geliştirilen ve 2011 yılında klinik testleri yapılarak Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından etkinliği onaylanan miraDry sistemi Türkiye’de ilk defa Elit Polikliniğin’de kullanılmaya başlandı.

Koltukaltı teri yalnızca rahatsız edici değildir, ayrıca bazen utandırıcıdır. Her beş yetişkinden biri aşırı koltukaltı terlemesine katlanmaktadır. Kadın ve erkeği karşılaştırdığımızda, koltukaltı teri kadınları sosyal durumlarda, erkekleri ise profesyonel durumlarda daha fazla etkilemektedir. Anketten elde edilen bilgiler doğrultusunda koltukaltı teri kişilerin sosyal ve profesyonel yaşantılarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Nisan 2012 yılında British Columbia Universitesi Dermatoloji ABD tarafından miraDry sistemi ile uygulanan klinik çalışmanın 12 aylık verileri yayınlanmıştır. Bu veriler ışığında bir seanslık uygulama ile terleme sorununun %82 düzeyinde kaldırıldığı, hasta memnuniyet oranının %90 olduğu belirtilmiştir.

miraDry sistemi ile yapılan ve 2013 yılında Journal of Cosmetic Laser and Therapy isimli dergide yayınlanan bir makalede koltuk altı terlemesi ve kokusu olan hastalarda 7 ay sonra yapılan değerlendirmede terleme sorununun bir seans uygulama ile %83.3, koku sorunun %93.8 oranında yok edildiği gösterilmiştir.

Koltukaltı terlemesini önlemek için elimizdeki seçenekler sınırlı ve geçici etkileri olan uygulamalardır. miraDry girişimsel olmayan klinik ortamında uygulanabilen bir tedavi yöntemi olması ve yüksek oranda başarı şansı sayesinde en önemli tedavi seçeneği olarak artık uygulamaya başlanmıştır.

miraDry; güvenilir, klinik olarak kanıtlanmış, FDA onaylı kalıcı koltukaltı ter bezi azaltma çözümüdür. Prosedür klinik ortamda bölgesel anestezi ile yapılır, cerrahi kesi gibi cerrahi işlemler içermez. miraDry’ın çalışma prensibi, elektromanyetik enerjinin hassas ve kontrollü bir biçimde koltukaltı bölgesine iletilmesi ve koltukaltı ter bezlerinin yok edilmesidir.

Tipik tedavi iki prosedür şeklinde önerilir, sonuçların süresini ve kalitesini maksimize etmek için 3 ay arayla yapılır. Her bir tedavi ortalama bir saat sürer.

miraDry, koltukaltı terini girişimsel olmayan yöntemle kalıcı olarak yok eden tek FDA onaylı teknolojidir. Antiperspirant ve toksinler gibi diğer tedavi yöntemleri geçici olarak ter bezlerini devre dışı bırakırlar, etkinliği arttırmak için sürekli olarak tedavi tekrarı gerekir. Cerrahi yöntemler ise büyük oranda risk teşkil etmektedirler.

phoneUzmana Soru Sorun
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj