Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Gülmekten korkmayın... Gülüş estetiği ile yanınızdayız...

Gülmek insanı en güzel gösteren ve mutlu eden hareketlerden biridir. Gülen insan her daim güzeldir fakat gülüş esnasında yüzümüzde birtakım mimik kasları, istemediğimiz cilt, burun ve dudak hareketlerine neden olur. Bu da insanın kendini kötü hissetmesine ve gülüşlerini saklamasına yol açar. Gülmek sana yakışıyor sözünü duymak hepimizin hoşuna gider. Herkes gülsün, gülmekten korkmasın diye biz yanınızdayız.

Gülüş esnasında yüzümüzde birçok mimik kası çalışmaktadır. Bazı kaslar gülüş esnasında kasılarak burun ucunu aşağıya, üst dudağı yukarıya çekmektedir. Bu özellik pek çok kasın yapışma yerinde ve yayılımındaki farklılıklardan dolayı istenmeyen görüntülere neden olur.

Gülüş esnasında;

Peki, ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Lokal anestezi ile yapılan cerrahi işlemde kalıcı olarak sonuca ulaşılır. Botoks uygulaması ile de kasın çalışması durdurulur fakat sonuç geçicidir, botoksun etkisi geçtiğinde tekrarlanması gerekir.

Gülüş testi ile burun ucu, burun yüksekliği, üst dudak boyu ve yatay çizgilenme olup olmadığı değerlendirilir. Bu parametrelerden biri veya birkaçının varlığı durumunda işlem yapılır. Bu işlem estetik değişimin yanında hava yolunun daha iyi açılmasını sağlayarak fonksiyonel fayda da sağlamaktadır.

Cerrahi işlem lokal anestezi ile 15-20 dakika sürmektedir. Buruna dokunulmadığı için burun deliklerine tampon konulmaz. Nefes alıp verme ile ilgili bir sorun yaşanmaz. Burun ucundan bir kanama olmaz. İşlem sonrası morluk olmaz. Bir hafta kadar süren bir miktar ödem olur. Ancak bu beslenme ve normal yaşamı etkilemez. Günlük hayatı kesintiye uğratmaz.

phoneUzmana Soru Sorun
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj